Tradycyjne golenie - codzienny rytuał usuwania zarostu z Panem Drwalem


Chociaż kojarzyć nas można przede wszystkim z pielęgnacją zarostu, naturalne podejście do golenia jest nam równie bliskie! Jeśli dotychczas uważałeś poranne golenie za przykry obowiązek, czytaj dalej. W tym artykule dowiesz się, jak usuwać zarost bez podrażnień, sięgając po naturalne produkty, których formuły i zapachy pomogą Ci zacząć dzień po królewsku.
Przygotowanie to podstawa
Jeśli kiedykolwiek miałeś przyjemność korzystać z usługi golenia przez profesjonalistę na pewno zauważyłeś, że barber nie od razu chwycił za brzytwę. Etap przygotowania zarostu i skóry twarzy jest równie ważny jak samo golenie. Również wybór produktu ma znaczenie – shave oil zawiera składniki nawilżające i tworzące barierę między ostrzem a skórą, zmniejszając tarcie. Olejek do golenia Pan Drwal Original lub Shave Oil Steam Punk pełni rolę zarówno zmiękczacza zarostu, jak i ochronnej bariery dla skóry, dzięki czemu golenie staje się bardziej komfortowe i mniej drażniące. Proces zaczyna się od aplikacji niewielkiej ilości olejku na zarost i wmasowanie go również w skórę twarzy. Po chwili od aplikacji, olejek powinien częściowo się wchłonąć zmiękczając zarost, jednocześnie pozostając na skórze w postaci delikatnej olejowej warstwy. To właśnie ona będzie stanowiła rodzaj bariery ochronnej, zabezpieczającej naskórek przed bezpośrednim kontaktem z ostrzem.
Naturalny skład bazujący na oleju makadamia pozwala silnie odżywić skórę, dzięki jego antyoksydacyjnym i regenerującym właściwościom. Aksamitna konsystencja ułatwi golenie, ale również będzie stanowiła zastrzyk odżywienia dla zmęczonej skóry. Dla najlepszego efektu sugerujemy sięgnięcie w kolejnym kroku po ulubiony krem lub żel do golenia, i aplikowanie ich na shave oil. Jednocześnie jeśli szukasz preparatu naturalnego, do stosowania na mniejszym fragmencie skóry, np. do konturowania zarostu, warto spróbować oleju do golenia solo.
Golenie właściwe
Golenie na mokro to klasyczna metoda usuwania zarostu, która łączy skuteczność z rytuałem pielęgnacyjnym. Choć wymaga nieco więcej czasu i uwagi niż golenie maszynką elektryczną lub jednorazową, wielu mężczyzn uważa je za znacznie dokładniejsze i przyjemniejsze dla skóry. Oczywiście opanowanie odpowiedniej techniki wymaga trochę czasu, ale efekty są tego warte.
Cały proces zaczyna się od odpowiedniego przygotowania twarzy, o czym już wiesz. Najlepiej golić się po ciepłym prysznicu, ponieważ para i ciepło zmiękczają zarost oraz otwierają pory skóry. Jako alternatywę proponujemy kompres z gorącego ręcznika, oczywiście sparowany z shave oilem. Taki zabieg podbije właściwości oleju do golenia i sprawi, że golenie zakończysz z gładką, odżywioną i pozbawioną podrażnień skórą.
Ok, zaczynamy! Na przygotowany zarost i skórę twarzy aplikuj krem lub żel do golenia. Polecamy Shave Gel Original od Pana Drwala, który pozwala zachować pełną kontrolę: nie pieni się, dzięki czemu sprawdza się przy precyzyjnej robocie.
Golenie powinno odbywać się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa – to minimalizuje ryzyko wrastających włosków i podrażnień. Dopiero później można golić „pod włos”, jeśli skóra dobrze to toleruje. Ważne jest, by nie naciskać zbyt mocno ostrzem – odpowiedni kąt i delikatność zapewnią gładki efekt bez zacięć. Równie ważną sprawą jest zadbanie o to czym się golisz. Najbardziej higieniczną i ekologiczną opcją będą maszynka na żyletki lub shavetka, czyli brzytwa z wymiennym ostrzem.
Co po goleniu?
Po zakończeniu golenia twarz zwykle jest bardziej wrażliwa. Dlatego ważne jest, by zadbać o jej ukojenie i regenerację. Pierwszym krokiem po opłukaniu twarzy chłodną wodą, która pomaga zamknąć pory, jest nałożenie preparatu pielęgnacyjnego dostosowanego do indywidualnych potrzeb skóry. Balsam po goleniu to kosmetyk najczęściej wybierany przez mężczyzn, którzy cenią sobie łagodność i nawilżenie. Balsam ma za zadanie przede wszystkim zregenerować uszkodzony naskórek, złagodzić podrażnienia oraz dostarczyć skórze niezbędnego nawilżenia, zapobiegając uczuciu suchości czy napięcia. Łagodzący balsam po goleniu z linii Docent charakteryzuje się lekką konsystencją, dzięki czemu szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy, pozwala skórze oddychać. Ekstrakty z alg, ostropestu i tulsi odżywiają i regenerują skórę, pantenol i allantoina nawilżają i łagodzą, a okternidyna dezynfekuje. Drugim wariantem jest aftershave Pan Drwal na bazie alkoholu, który działa nieco inaczej od balsamu. Dzięki właściwościom antyseptycznym pomaga dezynfekować drobne ranki i przeciwdziałać infekcjom, które mogą pojawić się po goleniu. Jego stosowanie wiąże się jednak często z delikatnym pieczeniem. Dlatego aftershave na bazie alkoholu najlepiej sprawdza się u osób z mniej wrażliwą skórą lub w sytuacjach, gdy potrzebna jest szybka dezynfekcja. Warto stosować go z umiarem i nie nakładać na podrażnioną lub skaleczoną skórę. W praktyce można łączyć oba preparaty lub stosować je wymiennie. Taki duet pielęgnacyjny pozwala zrównoważyć działanie alkoholu i zapewnić skórze optymalną ochronę.
Tradycyjne golenie to coś więcej niż tylko usuwanie zarostu – to chwila dla siebie, rytuał, który może stać się przyjemnym początkiem dnia. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie skóry, zastosowanie wysokiej jakości, naturalnych produktów oraz uważność w trakcie całego procesu. Olejek do golenia, krem lub żel, a na końcu dobrze dobrany produkt po goleniu – każdy z tych elementów ma znaczenie i wpływa na komfort oraz kondycję Twojej skóry.