Darmowa dostawa od 99,00 zł
616 660 777PN-PT 8.00-17.00

SZAMPON DO BRODY - WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O OCZYSZCZANIU ZAROSTU

2021-12-27
SZAMPON DO BRODY - WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O OCZYSZCZANIU ZAROSTU

Rozpoczynasz przygodę z dbaniem o zarost i stoisz przed wyborem kosmetyku do oczyszczania brody. Zależy Ci na tym, żeby Twoja broda była piękna i wypielęgnowana, żeby bardowie pisali o niej pieśni, a rzeźbiarze uwieczniali ją w marmurze. Cóż, oczyszczanie brody to w takiej sytuacji absolutna podstawa! Co wybrać: mydło do brody czy szampon do oczyszczania zarostu? Czy trzeba inwestować w osobny kosmetyk jeśli nie jesteś pewien czy nie wrócisz do regularnego golenia? Jak właściwie oczyszczać brodę? Szereg pytań pojawia się w Twojej głowie w tempie równie szybkim jak nowe kosmetyki na półce w łazience… Spokojnie, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące mycia brody i używania szamponu do zarostu.

 

DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ SZAMPONU DO BRODY I CO GO WYRÓŻNIA?

Wybór kosmetyków do brody jest ogromny i bywa przytłaczający - z pewnością zastanawiasz się czy potrzebujesz kolejnej buteleczki w swojej kosmetyczce. Naszym zdaniem, jeśli chcesz kompleksowo zadbać o kondycję zarostu, naturalny szampon do brody to kosmetyk, w który zdecydowanie warto się zaopatrzyć! Łagodna formuła, oparta na składnikach pochodzących z oleju kokosowego, dobrze domywa i usuwa nieprzyjemne zapachy, a jednocześnie nie nadwyręża warstwy hydrolipidowej i przygotowuje skórę i zarost do przyjęcia kosmetyku typowo pielęgnacyjnego - olejku lub balsamu do brody. Pamiętaj, szampon do brody ma przede wszystkim oczyszczać! Za nawilżanie i odżywianie zarostu odpowiadają inne produkty.

CZY SZAMPON DO BRODY MOŻNA ZASTĄPIĆ ZWYKŁYM SZAMPONEM?

W tym miejscu postaramy się odpowiedzieć zbiorczo na pytanie czy szampon do brody można zastąpić jakimkolwiek innym kosmetykiem. Zdecydowanie odradzamy mycie brody zwykłym szamponem lub mydłem! Są to produkty, których skład został opracowany z myślą o zupełnie innym przeznaczeniu. Włosy i skóra na głowie mają inne potrzeby niż zarost, i o ile unikniesz reakcji alergicznej, tego typu kosmetyki mogą po prostu nie wyświadczać przysługi Twojej brodzie. Jedyną alternatywą dla szamponu do zarostu jest dedykowane mydło do brody, choć i tutaj wiele zależy od jego składu, kondycji zarostu i częstotliwości mycia.

JAK UŻYWAĆ SZAMPONU DO BRODY I JAK CZĘSTO MYĆ BRODĘ?

Połowa sukcesu w oczyszczaniu zarostu wynika z odpowiedniego dobranego naturalnego szamponu do brody. Druga połowa to sposób, w jaki będziesz z tego kosmetyku korzystał. Łagodne substancje myjące sprawiają, że szampon do brody, nawet jeśli używany jest codziennie, nie powinien przesuszyć skóry twarzy czy zarostu.
Uważamy, że mycie brody raz dziennie, wieczorem, jest optymalne - delikatny szampon dobrze oczyści i odświeży skórę i zarost. Odrobinę szamponu do brody spień w rękach i wmasuj w oczyszczany obszar. Delikatne koliste ruchy pomogą pozbyć się zanieczyszczeń, usunąć martwy naskórek i poprawią ukrwienie skóry, co szczególnie istotne jeśli zapuszczasz brodę. Oczywiście jeśli regularnie odwiedzasz siłownię, boisko lub po prostu czujesz, że potrzebujesz dodatkowego oczyszczenia, częstotliwość stosowania szamponu do brody dopasuj do swoich indywidualnych preferencji.

Mamy nadzieję, że jeśli miałeś wątpliwości odnośnie używania szamponu do brody, nie ma po nich śladu! Naturalny szampon do zarostu to as w rękawie każdego brodacza - zdecydowanie odradzamy rezygnowanie z niego w rozgrywce o imponującą brodę.

Polecane

x
Please select your store
Language version
POLPolish
ENGEnglish
pixel