Darmowa dostawa od 99,00 zł
616 660 777PN-PT 8.00-17.00

OLEJEK DO GOLENIA - USUWANIE ZAROSTU JAK W BARBERSHOPIE

2022-01-11
OLEJEK DO GOLENIA - USUWANIE ZAROSTU JAK W BARBERSHOPIE

Tradycyjne golenie nie ma przed Tobą wielu tajemnic. Bezbłędnie wybierasz mydło do golenia, które sprosta Twoim potrzebom, a maszynką lub brzytwą posługujesz się jak stary wyga. Wciąż jednak nie możesz uzyskać takiego komfortu golenia, jak w barbershopie - jaką tajemnicę skrywa stanowisko Twojego golibrody? Śpieszymy z odpowiedzią! Shave oil, czyli olejek do golenia to kosmetyk, który wyniesie proces golenia na mokro na wyższy poziom.

 

OLEJEK DO GOLENIA - CO TO TAKIEGO I DO CZEGO SŁUŻY?

Shave oil to kosmetyk stanowiący dodatkowy krok w procesie tradycyjnego golenia. Sekretem skuteczności olejku do golenia twarzy jest specjalna formuła, której naturalne składniki koncentrują się na zapewnieniu poślizgu ostrzu, stworzeniu warstwy chroniącej skórę przed mikroskaleczeniami oraz zmiękczeniu twardego zarostu. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się zbyt mocno przycisnąć maszynkę lub brzytwę do skóry, co skutkowało zaczerwienieniem, szczypaniem, a nawet zacięciem skóry - w takich chwilach olejek do golenia pozwoliłby Ci uniknąć tych nieprzyjemności, a przynajmniej znacznie je ograniczyć. Olejek do golenia to uniwersalne rozwiązanie problemów z goleniem zarówno u posiadaczy skóry wrażliwej, jak również facetów z trudnym zarostem, którzy połamali na nim niejedną maszynkę.

 

OLEJEK DO GOLENIA PAN DRWAL - DLACZEGO WARTO WYBRAĆ KOSMETYK O NATURALNYM SKŁADZIE?

Olejek do golenia Pan Drwal z linii Steam Punk to tajna broń najlepszych barberów. Czym się wyróżnia? Tak, zgadłeś! Naturalnym, czystym składem. Bazą jest olej makadamia, który wykazuje dużą biozgodność z ludzką skórą i zawiera cenne kwasy tłuszczowe. Świetnie odżywia i uelastycznia skórę i włosy, ale dla nas istotne były przede wszystkim jego właściwości regenerujące i łagodzące. Razem z olejem ze słodkich migdałów, tworzą duet zapewniający ostrzu bezbłędny poślizg. Cóż, obecność witaminy A i E też nigdy skórze nie zaszkodziła, szczególnie tej wrażliwej lub dojrzałej.

 

Równie ważne, jak składniki zawarte w olejku do golenia są te, które do niego NIE trafiły. W shave oilu Steam Punk nie znajdziesz m. in. olejów mineralnych (parafiny, wazeliny itp.) czyli tanich wypełniaczy będącymi pochodnymi ropy naftowej. Choć powszechnie stosowane w kosmetykach, nie niosą w sobie żadnych aktywnych właściwości, a często powodują zapychanie porów. Choć nie dyskredytujemy ich użyteczności w wielu dziedzinach, raczej nie przysłużą się Twojej skórze.

 

SHAVE OIL - JAK UŻYWAĆ?

Decydując się na wprowadzenie tego elementu do Twojego codziennego rytuału golenia, warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, zastosowanie olejku do golenia twarzy nie jest konieczne, niemniej jednak znacznie podnosi komfort skóry. Po drugie, o ile producent nie deklaruje inaczej, nie stanowi samodzielnego kosmetyku do golenia! Aby lepiej zobrazować cały proces, poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak usuwać zarost z olejkiem do golenia.

  1. Rozgrzej skórę twarzy, najlepiej kompresem z ciepłego ręcznika (gorący prysznic też zrobi robotę) - dzięki temu pory skóry się rozszerzą, a golenie będzie gładsze.

  2. W lekko wilgotną skórę twarzy i zarost wmasuj olejek do golenia. Ważne: jeśli golisz dłuższy zarost, przyłóż się do aplikacji olejku na skórę pod zarostem, który będzie usuwany!

  3. Na tak przygotowany zarost nałóż pianę z ulubionego kosmetyku do golenia. Najlepszy efekt uzyskasz nakładając spienione mydło lub krem pędzlem do golenia.

  4. Przystąp do usuwania zarostu. Najlepiej sprawdzają się maszynka na wymienne żyletki lub brzytwa. Jednorazowe maszynki do golenia często się zapychają, a paski mające łagodzić podrażnienia, powodują uczulenia.

  5. Delikatnie osusz ogoloną skórę twarzy, nałóż ulubiony balsam po goleniu lub aftershave.

 

I to by było na tyle - proste rozwiązanie, które pozwala uzyskać efekt za milion dolców! Olejek jest w stanie nawrócić przeciwników tradycyjnego golenia, a zwolenników - przekonać do spędzenia dodatkowej minuty przed lustrem. Jesteśmy przekonani, że raz użyty, na stałe zagości w Twojej kosmetyczce.

Polecane

x
Please select your store
Language version
POLPolish
ENGEnglish
pixel