Darmowa dostawa od 99,00 zł
616 660 777PN-PT 8.00-17.00

JAK DBAĆ O ŚWIEŻY TATUAŻ? PARĘ DOBRYCH RAD OD PANA DRWALA

2022-06-27
JAK DBAĆ O ŚWIEŻY TATUAŻ? PARĘ DOBRYCH RAD OD PANA DRWALA


Groźny sztylet, rycząca puma czy portret ukochanego pieseczka - nie ukrywajmy, tusz na stałe zagościł na naszej skórze! Mimo wzrostu popularności tej formy osobistej ekspresji, pytanie jak dbać o nowy tatuaż wciąż pozostaje aktualne, szczególnie dla debiutantów w temacie. Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu to z pewnością ważny element dbania o świeżą dziarę, ale wybór potrafi być onieśmielający. Oto kilka podpowiedzi, jak dbać o tatuaż krok po kroku.


PO WYJŚCIU ZE STUDIA - NOWY TATUAŻ, CO DALEJ?

Wychodzisz ze studia tatuażu, zafoliowany i szczęśliwy. Na pewno tatuażysta sprzedał Ci kilka rad, jak dbać o nową dziarę, ale umówmy się - endorfiny robią swoje i po zdjęciu folii pojawiają się pytania. Wiemy, byliśmy tam! Dobrze jest przygotować się na tę okoliczność i zaopatrzyć w niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne do tatuażu. Jeśli chodzi o kosmetyki do tatuażu, opinie są zróżnicowane, ale niewątpliwie każdy doświadczony tatuator doradzi Ci troskę o świeży tatuaż. Dedykowany krem do tatuażu lub olejek do pielęgnacji dziary potrafi zdziałać cuda - ograniczyć swędzenie tatuażu czy występowanie strupków.

 

OCZYSZCZANIE TATUOWANEJ SKÓRY - CZY ŚWIEŻY TATUAŻ MOŻNA MYĆ?

Odpowiadamy: można, a nawet należy! Podstawą, która zapewni prawidłowe gojenie tatuażu, jest odpowiednie oczyszczanie podrażnionej tatuowaniem skóry. Ważne, by używać letniej wody i delikatnych kosmetyków myjących, które skutecznie pozbędą się paskudztwa zbierającego się pod folią (również tą typu second skin) i już po jej zdjęciu. Ile osób, tyle opinii - szare mydło, preparat z apteki, specjalistyczny żel kupiony w studio czy delikatna pianka do mycia… Pamiętaj, kieruj się zasadą “mniej znaczy więcej” - łagodne substancje myjące, niezaburzające naturalnej bariery ochronnej skóry, są Twoim przyjacielem! Pianka do tatuażu to nasz osobisty faworyt -lekka konsystencja to świetny wybór, szczególnie jeśli odczuwasz dyskomfort po tatuowaniu.


NAWILŻENIE SKÓRY GWARANCJĄ ELEGANCKIEJ DZIARY

Ostatni etap pielęgnacji nowego tatuażu, ale jakże ważny! Może kojarzycie, że w przeszłości wazelina pełniła rolę swojego rodzaju maści na podrażnioną tatuowaniem skórę. Niektórzy oldschoolowcy dalej obstają przy tym specyfiku, ale po co nakładać na skórę pochodną ropy naftowej, która nie robi nic poza brudzeniem ubrań?Smarowanie tatuaży to konieczność, szczególnie w pierwszym etapie gojenia dlatego warto sięgnąć po balsam do tatuażu lub olejek o odżywczej formule. Odpowiednio dobrany krem do tatuażu nie tylko sprawi, że tatuaż szybko i estetycznie się zagoi, ale również podkreśli kolory tuszu i spowolni naturalne procesy płowienia.

Na tym etapie to systematyczność odgrywa rolę kluczową dlatego wybierz produkty do tatuażu o dobrym składzie, których używanie będzie sprawiało Ci przyjemność.

 

JAK DŁUGO STOSOWAĆ KOSMETYKI DO TATUAŻU?

Pewnie zastanawiasz się jak długo smarować świeży tatuaż. Nową dziarę warto smarować balsamem bądź kremem jak najdłużej, szczególnie jeśli wybierzesz kosmetyki naturalne do tatuaży - najlepsze są te na bazie olejków i maseł. Pomagają w gojeniu świeżego tatuażu, ale też pozostawiają lekki film i odżywioną skórę, dzięki temu wizualnie podbijają kolory tuszu, zapobiegają swędzeniu i ograniczają łuszczenie się skóry.

 

NOWY TATUAŻ - CZEGO UNIKAĆ?

Pamiętaj, pierwsze dni po wytatuowaniu skóry są najważniejsze jeśli chcesz, żeby dziara odpowiednio się przyjęła. Alkohol to nie najlepszy pomysł, podobnie jak wystawianie świeżego tatuażu na słońce - szczególnie jeśli zależy Ci na tym, by kolory pozostały intensywne, a tatuaż nie wyblakł.

 

Na dziś to już wszystko - nie chcemy komplikować sprawy, która jest prosta i przyjemna. Pamiętaj, pielęgnacja tatuaży nie musi być skomplikowana i ograniczać się do szarego mydła i dziwnie pachnącej maści z apteki.

Polecane

x
Please select your store
Language version
POLPolish
ENGEnglish
pixel